Haber

Abdullah Erin kimdir?

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin, 1969 yılında Mardin’in Savur ilçesinin Gölbaşı köyünde doğdu. Erin evli ve üç çocuk babasıdır. 1986 yılında Midyat Lisesi’nden, 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden ikincilikle mezun oldu. 1992 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi. 1992-1995 yıllarını kapsayan kaymakam adayı staj döneminin bir yılını İngiltere’deki üniversite ve dil okullarında küme lideri olarak genel İngilizce ve sosyal politikalar üzerine çalışarak geçirdi.

Burdur’un Tefenni ilçesinde Kaymakam olarak göreve başladı. Gülşehir Kaymakam Yardımcılığı, Tefenni Kaymakamlığı, Doğanşar Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı (Habur Gümrü Kapısından Sorumlu Vali Yardımcılığı) görevlerinde bulundu.

Haziran 2009’da görev alanı Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri olan Dicle Kalkınma Ajansı’na (DİKA) Genel Sekreter olarak atandı. Şubat 2013’ten bu yana 2 yıl İçişleri Bakanı Danışmanı olarak görev yaptı. Adıyaman ve Şanlıurfa Valisi olan Abdullah Erin, iyi derecede İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir. (HABER MERKEZİ)

haberpazaryeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu