Haber

Bakandan ‘9 ceset karaya çıktı’ açıklaması: 90 kişinin bulunduğu tekne kayboldu

Bugün Antalya’nın Serik ilçesinde bir otelin sahilinde 2 kişinin cesedi bulundu. Antalya sahillerinde son 6 günde bulunan ceset sayısı 8’e çıktı. Bugün Muğla’da yine 1 ceset bulunan toplam sayı 9’a çıktı.

Olayla ilgili gizem devam ederken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya karaya çıkan cesetlerle ilgili açıklama yaptı. Yerlikaya sosyal medya hesabından şu açıklamayı paylaştı:

“Antalya ve Muğla kıyılarına vuran cansız bedenlerle ilgili açıklama: Son 6 günde Antalya kıyılarına 9, Muğla kıyılarına ise 1 cansız bedeni karaya çıktı.

Antalya’da karaya çıkan cansız bedenlerden birinin, bir süre önce ortadan kaybolan M.Ş.E’ye ait olduğu değerlendiriliyor. Nihai sonuç ise tıbbi muayene sonrasında belli olacak.

Antalya’da karaya çıkan diğer cesetlerin kıyafetlerinin Suriye’de üretildiği belirlendi. Geçen ay Lübnan ile Suriye arasındaki kıyı bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantısının kesildiği ve ardından teknenin kaybolduğu belirlendi.

Meteorolojik veriler son bir haftadır hakim rüzgarın güneyden estiğini gösteriyor; Dalgaların Güneydoğu yönünden geldiğini gösteriyor. Akıntı, rüzgar ve dalgalar nedeniyle cesetlerin Antalya kıyı sınırlarına sürüklenme ihtimali değerlendiriliyor.

Muğla’da karaya çıkan cansız bedenin, 6 Ocak 2024’te Kurtoğlu Burnu’nun 13 mil güneyinde kaybolan 3 düzensiz göçmenden biri olabileceği değerlendirildi. Karaya çıkan cansız cesetlerin kimlik tespiti çalışmaları sürüyor. “Kolluk birimlerimiz Cumhuriyet Başsavcılığımızla koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor.” (HABER MERKEZİ)

ortaca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu